1 ДЕН Отпътуване от Варна,ул.Антим 1 в 07.00 ч.Редовни почивки по пътя. Пристигане в Банско.Настаняване в хотела.Запознаване със забележителностите на Банско - църквата „Св.Троица“ , музея на Н.Вапцаров . Свободно време.Нощувка.
2 ДЕН Закуска Отпътуване за село Добърско и църквата „Св.Теодор Тирон и Теодор Стратилат”.Твърди се,че е построена през 1614 г.,но на голяма мраморна плоча вградена в олтара пише 1112 г. Църквата привлича вниманието с изключително ценните си стенописи и икони, които се отличават с голямо майсторство и с използването на нетрадиционни мотиви. Необичайните похвати, използвани от зографите, са причина някои хора да виждат в изографисаните стени изображение на Иисус Христос в космически кораб. Характерна особеност представлява наличието на най-много женски образи в сравнение с другите български църкви, както и преобладаващите надписи на български език.Връщане в Банско.Нощувка.
3 ДЕН Закуска Предлагаме Ви едно незабравимо пътуване с теснолинейката до град Велинград – пътуване през най живописните места на Пирина – приятна атракция за малки и големи. На гара Велинград ни чака нашия автобус. Отпътуване за Варна
Пристигане в града около 20 ч
Офертата включва:
Транспорт с комфортен туристически автобус;
Екскурзоводско обслужване по маршрута;
2 нощувки със закуски в Банско;
Посещение на село Добърско;
Посещение на Добринище;
Медицинска застраховка за лица до 69.99 г.
Офертата не включва:
Медицинска застраховка за лица над 70 г. – 2 лв. на ден;
Билет за теснолинейката – 8 лв
ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ:
Срок за уведомление при недостигнат минимален брой туристи: 7 дни преди датата на отпътуване.
Забележки:
* Възможно е разместване в графика на провеждане на допълнителните мероприятия с цел спазване работното време на обектите.
* Входните такси са актуални към момента на публикуване на програмата. Туроператорът не носи отговорност при евентуална промяна